پیوندها
اخبار > اجتماع بزرگ دانشگاهیان کی از کارهای ارزشمند در جهت ایجاد وحدت رویه مبتنی بر جوانگرایی ومعنویت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب است.
 


شماره خبر :٥٥٩١٣٦   تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٧ مهر ١٣٩٨ ا ٠٨:٥٢
 
حجت الاسلام و المسلمین جمالی در اجتماع زائران دانشگاهی اربعین استان بوشهر:
اجتماع بزرگ دانشگاهیان کی از کارهای ارزشمند در جهت ایجاد وحدت رویه مبتنی بر جوانگرایی ومعنویت بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب است.
مراسم اجتماع زائران دانشگاهی اربعین استان بوشهر با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسمین ماندگاری و جمعی از زائرین دانشجویی اربعین حسینی در مهدیه مصلای نماز جمعه استان بوشهر برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جمالی فرمودند:   
حقا وانصافا یکی از کارهای ارزشمند در جهت ایجاد وحدت رویه مبتنی بر جوانگرایی ومعنویت  بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، این اجتماع بزرگ دانشگاهیان بود که نشان از موفقیت وکارایی جامعه دانشگاهی به ویژه برنامه های مستحکم و پر رونق ومجاهدانه همکاران در دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بود.
این کار به موقع و در زمانی انجام شد که هجمه ها وفتنه ها علیه جوانان و دانشگاهیان زیاد شده بود، خصوصا  این روزها که  دسیسه های آمریکای خبیث در شکستن عظمت اربعین بیشتر شده بود، این تلاش مضاعف بسیار لازم بود. به نوبه خود از تدبیرارزشمند  سرور بزرگوار حاج آقای دشتی و همکاری همه شما خوبان وهمکاران در دفاتر نهاد تقدیر وتشکر ویژه دارم. دوستان زمان زیادی رادر راستای انجام هرچه بهتر این اجتماع بزرگ صرف کردند وطبعا حاصل تلاش شبانه روزی شما بود. اجر همه شما با حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام.ضمنا اگر دوستان در تبلیغ قوی این کار در سایت ها و مجامع مختلف زحمت بکشند اثر بالاتری خواهد داشت.پس از ایشان نیز مهمان ویژه برنامه، حجت السلام والمسلمین ماندگاری به سخنرانی پرداختند و بیان کردند:

ابتدا باید دانست که چرا اربعین در روایات این‌قدر مورد توجه قرار گرفته و چگونه می توان از آن استفاده‌ی حداکثری داشت.

ماندگاری افزود: در روایات ما اربعین به عنوان عدد کمال و اتصال به مطلوب معرفی شده است. عددهای هفت، چهل و هفتاد از جمله اعداد رمزگذاری شده در روایات هستند.

این کارشناس دینی اظهار داشت: در فضلیت عدد چهل روایات متعددی نقل شده مانند چهله گرفتن‌ها یا مداومت بر چهل صبحگاه قرائت دعای عهد.

وی با اشاره به سه مشکل جامعه در ترویج خوبی‌ها بیان کرد: اربعین عدد مداومت و تکرار است اما مشکل جامعه ما در ترویج فضائل و خوبی‌ها سه مورد است. عدم تکرار حالات روحانی، عدم تکثیر و عدم تعمیق از جمله آن هاست.

حجت الاسلام ماندگاری عنوان کرد: فضائل روحانی مانند چهله گرفتن‌ها و مراسم شب‌های قدر یا اعتکاف، باید تداوم تکثیر و تعمیق داشته باشند.

وی ادامه داد: اربعین ما را به نقطه‌ی عشق می رساند و عاشق هر چه بیشتر به اوج عشق برسد، بیدارتر خواهد شد. اربعین زاینده‌ی عشق و عاشق آفرین است.

ماندگاری خاطر نشان کرد: اربعین روحیه‌ی جهاد و مقاومت و مراقبت می آفریند. اربعین گنجی رمزآلود است که مجاهد و مقاوم می سازد.

کارشناس دینی گفت: شاید در هیچ زمانی از تاریخ، این‌گونه سفره‌ی محبت اهل بیت گسترده نشده بوده است. اربعین یکپارچگی جامعه‌ی شیعی و امت سازی می کند. این بدین معنی ست که در جامعه با وجود اختلاف نظر، لازم است امت واحده به وجود بیاید و اربعین ما را به این سمت سوق می‌دهد.

وی اظهار داشت: امت سازی، ولایت مداری، وحدت اسلامی، تقوا و خدمت رسانی از بزرگ ترین موهبت‌های اربعین است که بر مسلمانان عرضه می‌دارد.

این آئین با حضور دانشجویان کاروان‌های اربعین در مصلی نماز جمعه بوشهر برگزار شد. آیت الله صفایی بوشهری نماینده‌ی ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، روسای و کارکنان دانشگاه‌های استان، مسئولین دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و سایر مسئولان در این همایش حضور داشتند.

  

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج