پیوندها
اخبار > علم یک عنصر مهم در اقتدار آفرینی است.
 


شماره خبر :٥٦١٥٦٩   تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨ ا ٠٩:٠٤
 
آیت الله صفایی بوشهری در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه خلیج فارس:
علم یک عنصر مهم در اقتدار آفرینی است.
مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، حضرت آیت الله صفایی بوشهری در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.

مراسم گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو با سخنرانی آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به همراه اقامه نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار گردید.

آیت‌الله صفایی بوشهری در این نشست با گرامیداشت روز دانشجو با اشاره به نقش مهم دانشجو در جامعه و پیشرفت اظهار داشت: دانشجو و دانشگاه در شرایط کنونی کشور دارای جایگاه و نقش ویژه‌ای در عرصه‌های مختلف به‌ویژه رسیدن به خودکفایی علمی، تولید علم و مرجعیت علمی دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر علم را یک عنصر مهم در اقتدار آفرینی دانست و تصریح کرد: اکثر کشورهای دنیا از دیرباز به‌دنبال مهار و انحصار علم بوده‌اند تا با استفاده از علم، تکنولوژی و فناوری بتوانند سایر کشورها را وابسته و دنبال‌رو سیاست‌های خود کنند.

امام جمعه بوشهر علم را یک ابزار مهم برای ثروت آفرینی دانست و تصریح کرد: اکثر کشورهای سلطه‌گر و استعمارگر به‌دنبال این هستند تا با استفاده از این ابزار قدرتمند سایر کشورها را به شکل نوینی به استعمار خود درآوردند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران آزادی علمی را فراهم کرد افزود: انقلاب اسلامی با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب و اراده دانشجویان انقلابی با ایجاد آزادی علمی، این زمینه را فراهم کرده است که علم در خدمت همه جامعه بشری و کشورها باشد.

وی با بیان اینکه جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و صهیونیسم به‌دنبال امپریالیسم علمی هستند خاطرنشان کرد: جهان استکبار در پی این است که از علم، عالم و جوامع استفاده تا بدین طریق بتوانند آنها را استثمار کند و اگر کشوری مانند انقلاب اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف علمی مانند هسته‌ای بتواند به سطح بالایی از علم دست پیدا کند ابتدا سعی می‌کنند دانشمندان آنها را در خدمت بگیرند و اگر نتوانستند مانند شهید شهریاری، شهید احمدی روشن و سایر شهدا عزیزمان، اقدام به ترور آنها می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به لزوم علم آفرینی گفت: دانشگاه‌های ایران اسلامی در همه علوم چه تجربی، علوم پایه، انسانی و دیگر علوم باید یک جهش فوق‌العاده داشته باشند، زیرا اگر می‌خواهیم در نظم جهانی دارای جایگاه باشیم باید در همه علوم به‌ویژه علوم استراتژیک به مرجعیت علمی تبدیل شویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی از همه دانشجویان و استادان خواست در انتخاب خود دقت کنند و کسانی را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند که دارای تقوای انقلابی، شجاعت انقلابی، ولایتمداری و روحیه خدمت به مردم باشند.


 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج