پیوندها
اخبار > افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس
 


شماره خبر :٥٦٣٢٨٣   تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨ ا ٢١:١٨
 
افتتاحیه ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس
نهمین دوره ضیافت اندیشه ویژه اساتید دانشگاه خلیج فارس در این دانشگاه افتتاح گرید.

نهمین دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس روز دوشنبه 23 دی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خلیج فارس افتتاح گردید. این مراسم باحضور استاد گرانقدر دکتر سیدحسن اسلامی، دکتر مصلح ریاست محترم دانشگاه خلیج فارس، حجت الاسلام والمسلمین جمالی مسئول محترم نهاد رهبری و استقبال پرشور اساتید این دانشگاه برگزار گردید.


حجت الاسلام دکتر سید حسن اسلامی اردکانی استاد حوزه و دانشگاه در این نشست با اشاره به مطالبی در خصوص اخلاق و زیست حرفه ای، گفت: اخلاق و زیست حرفه ای مبتنی بر خودآگاهی است. بنیاد کار عالمانه زندگی بر اساس تامل و توجه به خود استوار است.
وی افزود: علم دارای سه مرحله غرور، تواضع و حیرت و شگفتی  است و عالمان واقعی کسانی هستند که در شگفتی جهان علم به سر می برند.
دکتر اسلامی ادامه داد: ما همه مربی هستیم و کار ما در دانشگاه ها علاوه بر آموزش، تربیت نیروی انسانی است. مبحثی که ما معمولا در مراکز آموزشی کمتر به آن توجه می کنیم بحث تربیت است، و این عدم توجه ما، بر نیروی انسانی و جامعه تاثیر خواهد گذاشت.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به استوار بودن رفتار آکادمیک بر سه موضوع گفتگو مباحثه، تعامل و تفکر و اشاعه، گسترش و توسعه، گفت: بنیاد علم برگردش و شفافیت استوار است و دانشمندان و عالمان دینی باید بر این موضوع تاکید داشته باشند.
وی در پایان سخنان خود غلبه منافع فردی بر منافع ملی، فاصله میان ظاهر و باطن، غلبه هیجانات و تلقین بر استدلال، مطلق گرایی و تعصب، تقدیرگرایی، بی اعتمادی، ترس نهادینه و بی قاعدگی و غیر قابل پیش بینی بودن رفتار را از جمله 8 عادت و خلقیات نامناسب و مشکل ساز ایرانیان معرفی نمود.

نهمین دوره ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس تا روز 24 دی ماه 1398 ادامه دارد.


 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج