پیوندها

اخبار > نهم دی روز تجلی غیرت دینی و بصیرت سیاسی مردم است
 


شماره خبر :٥٣٣٦٠٣   تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦ ا ١١:٤٠
 
نهم دی روز تجلی غیرت دینی و بصیرت سیاسی مردم است
مسئول محترم دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: نهم دی روز تجلی غیرت دینی، بصیرت سیاسی، استقامت، صلابت و قاطعیت مردم در برابر استکبار و روز مرزبندی با دشمنان بود و شروعی برای اقدامات بعدی و موضع گیری های قاطع مردم بود.

مسئول محترم دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: نهم دی روز تجلی غیرت دینی، بصیرت سیاسی، استقامت، صلابت و قاطعیت مردم در برابر استکبار و روز مرزبندی با دشمنان بود و شروعی برای اقدامات بعدی و موضع گیری های قاطع مردم بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی در مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: حماسه ۹ دی تنها یک حادثه‌ای نبود که در دی‌ماه ۸۸ اتفاق افتاد بلکه چراغ راه آینده انقلاب اسلامی و شروع مقابله با همه فتنه‌های استکباری بود.

وی افزود: در فتنه سال ۸۸ دشمنان با یک طراحی ده‌ساله و با عملیات هشت‌ماهه تلاش کرد تا نظام و انقلاب اسلامی را با یک ادعای دروغین از داخل و با هدایت بیرونی و نقش‌آفرینی برخی از خواص و کسانی که تحت تأثیر خواص قرارگرفته بودند انقلاب اسلامی را از کار انداخته و منهدم کنند.

مسئول محترم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در 200 روز فتنه استکبار که حدود چند ماه از خرداد تا دی ماه طول کشید، دو روز سنگین‌ برای شکست استکبار رقم خورد؛ یکی ۲۹ خرداد، روز تجلی قدرت ولایت و سخنان فوق‌العاده رهبری، و دیگری روز نه دی روز تجلی امت ولایت مدار بود که تیر خلاص را بر پیکر فتنه زد.

 وی افزود: باید بگوییم دشمن، فتنه ۸۸ را برپا کرد که ولایتمداری را بشکند اما حماسه نه دی، ولایتمداری را مستحکم‌تر کرد و به این دلیل نه دی روز بسیار بزرگی است.

 ایشان افزودند: عظمت نه دی به این خاطر است که توانست بزرگ‌ترین فتنه و خطر را در مقابل انقلاب اسلامی متوقف کند و آن را از کار بیندازد به همین دلیل حماسه ۹ دی از یک‌جهت از همه ایام‌الله‌های قبلی حتی از ۲۲ بهمن نیز بزرگ‌تر است زیرا توانست انقلاب را در برابر بزرگ‌ترین خطر حفظ کند و تیر خلاص را به دشمن بزند.

وی بیان کرد: بعضی حوادث در حافظه تاریخی یک ملت می‌ماند که دربردارنده عبرت‌ها و درس‌هایی است و یک جامعه فرهیخته و فرزانه جامعه‌ای است که برای یک مسئله دو بار هزینه پرداخت نمی‌کنند آن‌چنان‌که در روایات آمده است که؛مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

 ایشان در ادامه فرمودند: ما ملتی هستیم که در فرهنگ و هویت ملی‌مان ۱۵ خرداد، ۱۷ شهریور، 13 آبان و 22 بهمن و در فرهنگ دینی‌مان، عاشورا، غدیر، محرم را داریم و ملت ایران باید بداند که دشمنان کشور، انقلاب و اسلام برای ضربه زدن به هویت ملی و مذهبی ما از هر فرصتی نهایت سوءاستفاده را می‌کنند.

وی گفت: وجود مشکلات اقتصادی در کشور امری غیرقابل‌انکار است و در هر جامعه و کشوری ممکن است مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد اما این مهم نباید دستاویزی برای دشمنان علیه اسلام و اصل انقلاب اسلامی شود، زیرا دشمنان درصدد القای ناکارآمدی نظام اسلامی هستند.بدیهی است همه مسئولان و دولتمردان کشور لازم است که در اسرع وقت موانع و مشکلات اقتصادی را رفع کرده ، اوضاع معیشتی مردم را سامان بخشند.

مسئول محترم دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان خاطرنشان کرد: دشمن با ملتهب کردن فضای عمومی جامعه به اسم مبارزه با گرانی و مشکلات اقتصادی، سعی دارد به اصل انقلاب و نظام آسیب برساند؛ ازاین‌رو توصیه می‌کنیم مراقب اقدامات دشمن باشید که هرکجا شعار ضد دینی و ارزش‌های انقلابی به صدا درآمد آنجا دشمن رأس کار است و باید با آن مخالفت کرد.

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج