پیوندها
اخبار > حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی: برنامه‌های ماه محرم عملا قله فعالیت‌های مجموعه‌های مذهبی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود
 


شماره خبر :٥٤١٦٧٨   تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٧ ا ١٣:٣٧
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی: برنامه‌های ماه محرم عملا قله فعالیت‌های مجموعه‌های مذهبی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود
معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها: در مجموع تمام چند صد هیئت دانشجویی که در دانشگاه‌ها حضور دارند برنامه‌های خود را در محیط‌های دانشجویی و خوابگاه‌ها برگزار خواهند کرد و در فضای دانشگاهی برنامه‌های هیئات دانشجویی را خواهیم داشت.

 

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین رستمی، معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری دز دانشگاه‌ها پیرامون برنامه‌های نهاد رهبری در ماه محرم در دانشگاه‌ها گفت: برنامه‌های ماه محرم عملا قله فعالیت‌های مجموعه‌های مذهبی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود، اما امسال دهه اول محرم از ایام تحصیلی دانشجویان خارج شده و در شهریور ماه قرار گرفته است. دانشگاه‌ها در این باره دو رویکرد دارند یکی دانشگاه‌هایی که دهه اول را به صورت پرشور و قوی برگزار می‌کنند و در طول مهر ماه برنامه‌های خود را باز هم ادامه خواهند داد. برخی از دانشگاه‌ها نیز با توجه به اینکه عاشورا و تاسوعا نیز در شهریور ماه است و در واقع حضور دانشجویان در دانشگاه بعد از عاشورا و تاسوعا می‌باشد گروهی از دانشگاه‌ها دهه دوم محرم را به‌عنوان نقطه قوت برگزاری برنامه‌های خود برگزیده اند.

 

وی افزود: در مجموع تمام چند صد هیئت دانشجویی که در دانشگاه‌ها حضور دارند برنامه‌های خود را در محیط‌های دانشجویی و خوابگاه‌ها برگزار خواهند کرد و در فضای دانشگاهی برنامه‌های هیئات دانشجویی را خواهیم داشت.

 

معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری دانشگاه‌ها گفت: همچنین یک بسته محتوایی برای ائمه جماعات دانشگاه‌ها در نظر گرفته شده است که قبل از محرم به دست آنها خواهد رسید. در کنار آن نشستی با مبلغان و ائمه جماعات را جهت هم‌افزایی هر چه بیشتر خواهیم داشت و همچنین جهت شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات آنها این نشست برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: توصیه‌های کلی دفاتر نهاد با توجه به مقتضیات هر دانشگاهی به هیئات دانشجویی و نهاد‌های اجراکننده مراسم‌های محرم طبق روال همیشگی برقرار خواهد بود و عمدتا حمایت نهاد رهبری در ایام محرم به صورت معنوی خواهد بود

 

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج