پیوندها
اخبار > حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها: معلمان و استادان دانشگاه‌ها، مهم‌ترین امانت‌داران در جامعه هستند
 


شماره خبر :٥٤١٧٥٠   تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١٤ شهريور ١٣٩٧ ا ١٠:٤٦
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها: معلمان و استادان دانشگاه‌ها، مهم‌ترین امانت‌داران در جامعه هستند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها: اساتید و معلمان سنگین‌ترین امانت‌داران هستند و بار مسئولیتشان نیز به مراتب سنگین است که این امانت و امانت‌داری مسئولیت اصلی ما به شمار می‌رود که باید دائما آویزه گوشمان باشد.

به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در نشست معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه مراتب سپاس خود را به جهت اعتماد مقام معظم رهبری به این جانب دارم و از خدا می‌خواهم قدرتی را عنایت کند که بتوانم از پس مسئولیت نماینده نهاد رهبری در دانشگاه‌ها بر بیایم، گفت: ما اگر انسان‌ها را مسئول بدانیم اولین سؤالی که پس از مرگ از انسان می‌شود در مورد امانت‌هایی است که خدا در اختیار آنها قرار می‌دهد و خداوند انسانی را مسئول می‌داند که اهل رعایت امانت باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در این زمینه اساتید و معلمان سنگین‌ترین امانت‌داران هستند و بار مسئولیتشان نیز به مراتب سنگین است که این امانت و امانت‌داری مسئولیت اصلی ما به شمار می‌رود که باید دائما آویزه گوشمان باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کارنامه قابل قبولی در عرصه‌های معنوی، اخلاقی و فرهنگی دارند، گفت: جریانی به دنبال ناامیدی، ناتوانی و بی‌اعتماد کردن دانشجویان در کشور است و مسئولان فرهنگی و دانشجویی در این زمینه باید نقش خود را در دانشگاه‌ها با جدیت ایفا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در حکمی که برای بنده به عنوان مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌ها صادر کردند، کار ویژه‌ دانشگاه‌ها را نیز اعلام نمودند و پرورش انسان‌های بزرگ و مدیران کارآمد کشور را کار ویژه این دانشگاه‌ها عنوان نمودند.

وی با بیان اینکه ما از یک طرف مدعی هستیم فضای دانشگاه سالم است و اخلاق در دانشگاه‌ها موج می‌زند و دانشگاه‌ها را پیشرو اخلاق در کشور می‌دانیم، افزود: البته وضعیت نیز همینطور است، چراکه دانشگاه‌ها همواره جریان‌ساز حرکت‌های معنوی و فرهنگی در کشور بوده‌اند به‌طوری که مراسم اعتکاف فقط در حوزه‌های علمیه برگزار می‌شد و محجور بود اما دانشگاه‌ها آن را به جریان عمومی تبدیل کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: امروز بهترین و باشکوه‌ترین نماز جمعه‌ها در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود به طوری که در دانشگاه شریف که در مجموعه انتخاب‌های اول نخبگان کشور قرار دارد دو وعده نماز جماعت در ظهر برگزار می‌شود، زیرا نمازخانه این دانشگاه گنجایش برگزاری نماز جماعت در یک نوبت را ندارد. بنابراین دانشگاه‌های ما کارنامه قابل دفاعی در عرصه‌های اخلاقی، معنوی و فرهنگی در کشور را دارند اما در عین حال با یک جریان هماهنگ شده از سوی مهاجمان مورد هدف قرار گرفته‌اند.

وی نقش معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌ها را بسیار مهم و تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: جریانی که دنبال ناامیدی، ناتوانی و بی‌اعتماد کردن عناصر جامعه به یکدیگر است، در دانشگاه‌ها نیز نفوذ کرده و این مهم‌ترین خطری است که می‌تواند فضای دانشگاهی ما را تهدید کند. بنابراین در این شرایط سخت نقش معاونت‌های فرهنگی و دانشگاهی به‌صورت پر ارزش و پر رنگ است و باید با جدیت برای مقابله با این بی‌اعتمادی ورود پیدا کنند.

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج