پیوندها
اخبار > مراسم تکریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه رئیس جدید این نهاد
 


شماره خبر :٥٤٢٠٨٦   تاریخ انتشار خبر : شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧ ا ٠٩:٤٨
 
مراسم تکریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه رئیس جدید این نهاد
مراسم تکریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه رئیس جدید این نهاد امروز با حضور شخصیت‌ها و مسئولان دانشگاهی و کشوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

مراسم تکریم حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس جدید این نهاد امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران با حضور مسئولین کشوری و دانشگاهی برگزار شد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، دکتر قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، حجت‌الاسلام والمسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین قمی معاون دفتر رهبری در امور بین‌الملل، دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر تهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه شریف، دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی وزیر بهداشت، دکتر سورنا ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی، دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، حجت‌الاسلام رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر للگانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، مدیران دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، اعضای شورای انقلاب فرهنگی، رؤسای دانشگاه‌های تهران و برخی دیگر از مسئولان و اساتید دانشگاهی از جمله مهمانان این مراسم بودند.

در این مراسم از فعالیت‌ها و اقدامات ۱۳ ساله حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان تجلیل و قدردانی شد و حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی به عنوان رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها معرفی شد.

حمدرضا مخبر دزفولی، امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: تحولات زیادی را در دانشگاه‌ها شاهد بوده‌ایم و پیشرفت‌های خوبی در کشور اتفاق افتاده است.

وی افزود: در ۱۰ سال اخیر پیشرفت‌های علمی کشور آن قدر گسترده بوده که خوب است جلساتی را بگذاریم و همه به‌ویژه دانشمندان را نسبت به پیشرفت‌ها آگاه کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر امروز ایران توانسته ۲ درصد تولید علم دنیا را در حوزه فناوری‌های پیشرفته به خود اختصاص دهد و در سایر علوم حرف‌های جدی داشته باشد، گفت: این مهم دلایل مختلفی دارد که نهادهای مختلف هر کدام در این پیشرفت‌ها سهم خود را دارند.

وی افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فقط مسئولیت فرهنگی نداشته، بلکه در سایر زمینه‌های انقلابی و ملی نقش ایفا کرده است و در این راستا نقش حجت‌الاسلام محمدیان، رئیس سابق این نهاد در بسیاری از مسائل بی‌بدیل بوده است.

محمدامین سلیمی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به ویژگی‌های حجت‌الاسلام محمدیان گفت: توجه به اجتهاد و تشخیص دانشجویان تشکلی یکی از ویژگی‌های شاخص آقای محمدیان است.

وی با بیان اینکه حجت‌الاسلام محمدیان همواره تلاش می‌کرد که سهم خود از تشکل‌های دانشجویی را به بدنه نهاد نیز انتقال دهد، تصریح کرد: او معتقد بود که دانشجویان تشکلی نسل جوان هستند و قرار است که در فضای تشکل براساس آزمون و خطا کار کنند.

سلیمی افزود: آفتی که مجموعه‌های منتسب به رهبر معظم انقلاب دارند و بعضا هزینه‌هایی را نیز ایجاد می‌کنند این است که مثلا در مورد موضوعی می‌گویند «تصمیم آقاست». با این حال این کد محوری در آقای محمدیان نبود و او معتقد بود که دانشجویان باید خودشان اجتهاد کنند. از این رو با انتصاب مسائل به رهبری ممانعتی در کار تشکل‌ها ایجاد نمی‌کردند.

سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت از دیگر سخنرانان این جلسه بود که خاطرنشان کرد: از نگاه دشمنان وقتی جمهوری اسلامی به پیروزی رسید به این دلیل بود که وحدت بین دانشگاه و حوزه اتفاق افتاد که اگر این امر صورت نمی‌گرفت این پیروزی بزرگ حاصل نمی‌شد، چرا که بزرگ‌ترین اتفاق، اتصال دانشگاهیان با روحانیون بود و شهید مطهری، ‌شهید بهشتی، ‌باهنر، مفتح و بخشی از بزرگان دیگر از جمله کسانی بودند که برای ایجاد این وحدت تلاش‌های زیادی کردند.

دکتر هاشمی همچنین تاکید کرد: روحانیون باید اصرار بیشتری برای شکل‌گیری ارتباط حوزه و دانشگاه و جاودانگی این رابطه داشته باشند و در شرایط فعلی از روحانیون انتظار بیشتری برای تقویت این حلقه ارتباطی می‌رود که البته یکی از این وظایف بر عهده دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است و باید این دفاتر در شکل‌گیری فضای معنوی و رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه و همچنین هدایت فکری تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهی با جدیت تلاش کنند. در این صورت است که خودباوری، استقلال فکری و رشد شکوفایی در محیط‌های علمی ایجاد خواهد شد و در این صورت است که دانشگاهیان می‌توانند به موفقیت‌های بیشتری دست یابند.

محمدمهدی طهرانچی، سرپرست دانشگاه آزاد در این مراسم، گفت: حجت‌الاسلام محمدیان برای مهربانی مجاهدت‌ها و تلاش‌های زیادی کردند. گاهی یک تنه برای اینکه ثبت در تاریخ بشود مجاهدانه تلاش کردند و کوتاه نیامدند و دانشگاه آزاد را که با نهاد رهبری در دانشگاه‌ها فاصله داشت آشتی دادند و با تک‌تک دانشجویان رابطه خوبی داشتند و حتی سلامتی خودشان را برای به ثمر نشستن این هدف به خطر انداختند.

منصور غلامی امروز در مراسم تودیع و معارفه مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امروز ذکر خیر و تقدیری از بزرگواری‌های حجت‌الاسلام محمدیان داریم و سال‌هایی که در محضر وی بودیم به خصوص در دو سال استفاده زیادی از ویژگی‌های اخلاقی و عنایت وی به خانواده دانشگاهیان بردیم. ایشان خود را متعلق به خانواده دانشگاهیان می‌دانسته و می‌داند و این تعلق با حس مسئولیت عمیق بوده و راه حل‌های وی همواره برای مشکلات دانشگاه‌ها راهگشا بوده است.

وی افزود: حجت‌الاسلام محمدیان توانست این حس را به مسئولان نهاد در دانشگاه‌ها منتقل کرده و این عملکرد در دانشگاه‌ها نمود داشته است که یک اثر ماندگار خواهد بود. خانواده دانشگاهیان وظیفه اصلی خود را پیروی از منویات مقام معظم رهبری، اهداف و راهبردهای انقلاب و اهداف کلیدی که معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) برای دانشگاه ترسیم کرده‌اند، می‌دانند.

دکتر محمود نیلی احمد آبادی در مراسم تکریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، نقش این نهاد و مدیریت آن در دانشگاه‌ها را نقشی مهم و با جایگاه ویژه توصیف کرد و گفت: دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها از یک طرف باید منویات مقام معظم رهبری را پیاده نمایند و از طرفی دیگر با غاطبه دانشگاهیان که پرسشگر، علاقمند و فعال هستند مواجه شوند که البته این مواجهه دارای ارزش معنوی می‌باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: نقش فرهنگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، حضور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، حضور در شورای تحول، دروس معارف و عرصه‌های دیگر از جمله مسئولیت‌های مهم دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است که این مسئولیت با ارتباطی که دفتر نهاد با روحانیون در دانشگاه‌ها دارند ایفا می‌شود. به همین دلیل مسئولیت بسیار بزرگ و خطیری بر عهده آنها گذاشته شده است و مسئولین آنها شخصیت‌هایی هستند که توفیقات دریافت حکم از سوی رهبر انقلاب را دریافت نمودند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من به دلایل مختلف و دوره‌های مختلف همواره خدمت حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها می‌رسیدم و تعامل بسیار خوب و نزدیکی با دفتر ایشان داشتم که خوشبختانه آن بزرگوار با روح بزرگی که داشتند پشتیبانی‌های بسیاری از دانشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف انجام می‌دادند. 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج