پیوندها
اخبار > مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)
 


شماره خبر :٥٤٢٣٤٨   تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١ مهر ١٣٩٧ ا ٠٩:٠١
 
مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)
مراسم عزاداری و سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) با حضور و سخنرانی امام جمعه محبوب بوشهر حضرت آیت الله صفایی بوشهری برگزار گردید.

نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: قیام امام حسین (ع) قیام تاریخی است که در عالم خلقت نشان‌گر راه الهی بعد از وفات پیامبر است.
آیت‌الله صفایی بوشهری که در جمع هیأت رییسه دانشگا‌ه‌های استان سخن می‌گفت، افزود: در بستر تاریخ بعد از وفات انبیاء مذاهب، مکاتب و راه‌های فراوانی به وجود آمده است که هریک راه سعادت را از نگرش خود به ملت‌ها معرفی کرده‌ است اما حادثه کربلا مشعل فروزان جهان اسلام است که با روشن نمودن مسیر صحیح در مقابل جریانات انحرافی می‌ایستد.
امام‌جمعه شهر بوشهر با اشاره به دیدگاه دیگر مکاتب در رابطه با حادثه کربلا بیان داشت: ازآنجاکه اباعبدالله بر قلب‌ها حکومت می‌کند همواره همه را معطوف خویش می‌سازد و گرایش‌ انسان‌های آزادی‌خواه بر اساس مکتب عاشورا است.
نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به تلاش جریانات انحرافی در طول تاریخ برای محو کردن قیام خونین عاشورا، تصریح کرد: امام حسین (ع) محو شدنی نیست و جهان هدایت بدون قیام عاشورا به تجلی نمی‌رسد.
آیت‌الله صفایی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل مجلس عزاداری امام حسین (ع) میان مدیران دانشگاه‌های استان بوشهر تقدیر کرد و افزود: تشکیل چنین جلسه‌ای نشان از حب اهل‌بیت و وجود فضای الهی و معنوی در میان اصحاب دانشگاهی استان بوشهر است.
مراسم عزاداری امام حسین (ع) به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر و با حضور نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر و مسئولین، معاونین ومدیران دانشگاه‌های استان با قرائت زیارت عاشورا و ایراد سخنرانی در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 

 

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج